Welcome to

stojaki plastikowe

Home / plisy / Rolety plisowane i ich ceny

Rolety plisowane i ich ceny

plisy na okna

Temat rolet plisowanych jest w ostatnim czasie bardzo popularny w naszym kraju. Co się na to składa? Przede wszystkim bardzo duża wygoda ich stosowania, łatwość wykonywania montażu, a także przystępne ceny i duży wybór produktów. Kiedy jednak zaczniemy porównywać produkty dostępne w różnych sklepach, szybko się przekonamy że ceny są bardzo różniące się od siebie. Dlaczego? Co sprawia, że z pozoru te same rolety plisowane mogą kosztować od 50 do 200 złotych? Opisujemy kilka czynników, mogących mieć na to wpływ.

 

Pierwszym z nich jest miejsce produkcji. Znajdziemy dwa rodzaje rolet plisowanych. Pierwsze z nich to te, wykonane w kraju, z kolei drugie to rolety plisowane sprowadzane z Azji. Te drugie są oczywiście tańsze, jednak jakość ich wykonania jest nieporównywalnie niższa. Wynika to ze stosowania tańszych materiałów, o słabszej wytrzymałości. Rolety warto więc kupować w kraju, mając wówczas możliwość zamówienia ich w takim rozmiarze, który będzie odpowiadał dla  naszych okien. To również ma wpływ na cenę. Mniejsze rolety plisowane to mniejsza ilość materiału zużyta do produkcji. Kiedy chcemy jednak kupić rolety przeznaczone do dużego okna, konieczne będzie zużycie większej ilości materiału. Będzie to miało swoje odzwierciedlenie w cenie.

 

Inne czynniki mogące kształtować cenę, którą zapłacimy za rolety plisowane to materiał wykorzystany do produkcji. Okucia oraz prowadnice w większości przypadków są wykonane z aluminium. Jednak w tańszych roletach będą mogły być to okucia z tworzywa sztucznego. Nie polecamy ich, z uwagi na bardzo niską wytrzymałość. Pod wpływem wysokich temperatur, po pewnym czasie mogą kompletnie ulec uszkodzeniom, rozsypując się na małe części. Również materiał ma wpływ na cenę rolet. Rolety plisowane wykonane z tkanin nie przepuszczających światła, siłą rzeczy będą droższe. Zalecamy jednakże ich zakup do pomieszczeń, które są przez wiele godzin dziennie narażone na ciągłą ekspozycję słońca wpadającego przez okna.

To get the latest update of me and my works