Welcome to

stojaki plastikowe

Home / stojaki plastikowe / Z czego są wykonane stojaki informacyjne?

Z czego są wykonane stojaki informacyjne?

Występujące od dawien dawna na rynku stojaki informacyjne są bardzo przydatnym rozwiązaniem. Do czego one służą – tego chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. Jednak znacznie ciekawszym zagadnieniem jest to, dotyczące materiałów, z których takie stojaki są produkowane.

Wybór stojaków informacyjnych obecnych na rynku jest naprawdę imponujący.

W największym wyborze odnajdziemy oczywiście stojaki z tworzywa sztucznego. Jakie gatunki materiałów są stosowane do tego celu? Przede wszystkim bardzo wytrzymałe, a jednocześnie mające elegancki wygląd. Jest to ABS oraz akryl.

W przypadku akrylu mamy do czynienia z jeszcze jedną ważną cechą – stojak może być w pełni przeźroczysty, imitując szkło. Korzystanie z niego daje wiele możliwości dekoracji pomieszczeń, zwłaszcza jeśli połączymy to z opcją oświetlenia LED.

Następne w kolejce chętnie kupowanych są stojaki informacyjne wykonane z aluminium oraz drewna. Z uwagi na to, że materiały te są droższe w produkcji, koszt zakupu takich stojaków również jest wyższy. Trzeba jednakże zaznaczyć, że mamy wówczas do czynienia z produktami znacznie bardziej wytrzymałymi na uszkodzenia mechaniczne. Ewentualne upadki nie grożą pęknięciem czy innym zniszczeniem całości.

Stojaki informacyjne mogą mieć również zupełnie futurystyczne wygląd i są stosowane w firmach, które zajmują się tego typu działalnością. Przykładem mogą być stojaki wykonane z materiałów odzyskanych w procesie recyklingu. Warto tu również wspomnieć o mniej trwałych, ale bardzo przyjaznych środowisku stojakach informacyjnych wykonanych z tektury.

To get the latest update of me and my works